Vitility Roterende sittepute
Produktnummer: 20-378En roterende sittepute som gir bedre kroppsholdning og gjør inn- og utstigning fra bil, seng og stol betydelig enklere.
✔️ Roterer 360° for skånsom bevegelse
✔️ Holder ryggen rett og reduserer belastning
✔️ Ideell ved hofte-, rygg- og mobilitetsplager
16 på nettlager / Kalbakken, Oslo
Beskrivelse
Beskrivelse
Vitility Dreiepute er utviklet for å gjøre hverdagslige bevegelser mer komfortable og trygge for personer med redusert mobilitet. Puten består av to lag som glir mot hverandre, noe som gir en jevn og friksjonsfri rotasjon på hele 360°. Dette gjør at du kan rotere kroppen uten å vri ryggen eller belaste hoftene, noe som er spesielt nyttig når du skal inn og ut av bilen, over i rullestolen eller opp og ned av sengen.
Den roterende funksjonen bidrar til å holde ryggen rett gjennom hele bevegelsen. Det gir bedre ergonomi, reduserer dreiemomentet og minsker risikoen for ubehag eller ytterligere belastning. Puten er myk og komfortabel å sitte på, og har et stabilt underlag som gjør at den ligger støtt på de fleste overflater. Dette er et praktisk hjelpemiddel for både hjemmebruk og reiser, og krever ingen montering – den er klar til bruk med en gang.
Hvem passer produktet for?
Dreieputen passer for eldre, personer med hofte- eller ryggsmerter, de som er i rehabilitering etter operasjon, og alle som opplever at inn- og utstigning fra bil eller seng er utfordrende. Den er også et nyttig hjelpemiddel for pårørende og helsepersonell som ønsker å redusere belastningen ved forflytning.
Annen relevant informasjon
Puten rengjøres enkelt ved å tørkes av med en fuktig klut. Materialet tåler daglig bruk og skal ikke utsettes for flammer. Det anbefales å kontrollere at underlaget er jevnt for optimal stabilitet. Puten kan brukes på de fleste stoler, bilseter og senger, men bør ikke brukes på svært myke eller ustabile underlag.
Produktspesifikasjoner
- Diameter: 44 cm
- Høyde: ca. 4 cm
- Rotasjon: 360°
- Materiale: PU, nylon, PP
- Vekt: ca. 375 g
- Maks belastning: 113 kg
- Rengjøring: Tørkes av med fuktig klut
- Bruksområder: Bil, seng, stol, rullestol
Tilleggsinformasjon
Tilleggsinformasjon
| Merke | Vitility |
|---|













