BIMA Coxit sittepute lett med 1/2 utsparring, 40x40x7,5cm

Produktnummer: 27-972

Sittepute med ekstra stor utsparing for optimal hofteavlastning.

✔️ Større trykkavlastning
✔️ Stabil fast bunn
✔️ Lett å flytte og rengjøre

kr 399,-

2 på nettlager / Kalbakken, Oslo

Beskrivelse

Beskrivelse

Denne modellen har en halv utsparring bak som gir mer omfattende trykkavlastning for halebein og seteregion. Den kombinerer to ulike skumfastheter: fastere bak og mykere foran. Dette skaper en naturlig fremoverhelling som holder hoftevinkelen under 90 grader – ideelt etter operasjon. Trekket er slitesterkt og kan vaskes, og puten er lett nok til å brukes på flere stoler i hjemmet.

Hvem passer produktet for?

Denne puten anbefales for deg som trenger ekstra støtte etter hoftekirurgi eller som opplever smerter i haleben eller sete ved sitting. Den passer også godt for personer med høyere kroppsvekt som ønsker en fast og stabil pute.

Forskjeller mellom «lett» og «standard» versjon

Lett versjon (denne modellen):

  • Laget i lettere materiale → veier mindre og er enklere å flytte på.
  • Spesielt anbefalt for personer som selv eller med hjelp skal kunne ta med seg puten fra stol til stol, f.eks. hjemme eller på reise.
  • Ofte et godt valg for reumatikere eller eldre, der lav vekt gjør hverdagen enklere.
  • Maks brukervekt er lavere enn standard (f.eks. 125 kg for modell B1362/B1364 i størrelse 40×40 cm).

Standard versjon:

  • Laget i fastere og tyngre materiale.
  • Gir en mer robust og stabil følelse.
  • Tåler høyere brukervekt (opptil 150–180 kg avhengig av størrelse og modell).
  • Mindre mobil – mer egnet der puten blir liggende fast, for eksempel på institusjon eller i en stol som alltid brukes.

Annen relevant informasjon

Trekket kan vaskes i maskin. Puten kan brukes i både vanlige stoler og i rullestol. Den faste bunnen gjør at puten holder formen og gir stabilitet selv på myke underlag.

Spesifikasjoner:

  • Størrelse: 40 × 40 × 7,5 cm
  • Materiale: Lettvektskum, to skumtyper
  • Utsparing: 1/2 bak
  • Trekk: Avtakbart og vaskbart

Omtaler